Rüya tamircisi

Konusu 'Komik Yazılar' forumundadır ve vuslat_m tarafından 2 Ağustos 2009 başlatılmıştır.

1. vuslat_m

vuslat_m islamseli

Sponsorlu bağlantılar
    -Sevgili rivayet abla..Ben,sabah niyetine hayrolsun,rüyamda bir sokak ortasındayım,kimsesiz bir sokak ortasında.
    Rüyamda ardıma bakmadan yürüyorum.Yolumun karanlığa saplandığı noktada sanki
    beni bekleyen bir hayal görüyorum.
    Sonra kapkara bir gök,kül rengi bulutlarla kaplı... Evlerin bacalarını yıldırımlar kolluyor.Herkes uyuyo taammı
    yanlız biz iki yoldaş uyanığız .ben bi de kaldırımlar var.Uyumoyooz yani.Nasıl sıkıntıyla uyandım anlatamam.
    Acaba rüyada kaldırım görmek ne demek? İşsiz mi kalacağım.

-Rüyada kaldırım görmek önümüzdeki günlerde çilekeş yanlızların annesiyle tanışacağınıza işarettir.
    Ayrıca daha az şiir okuyup tez elden iş aramaya başlamanız gerektiğine,aksi halde yolunuzun karanlığa
    saplanan bir noktasında,kül rengi bulutlarla kaplı bir gökyüzü altında işsizlikten hayaller göreceğinize
    ve uyuklayıp kalacağınıza delalettir.

.......................................

-Merhabalar Rivayet hanım.Ben bir rüya gördüm.Fakat hatırlamıyorum.Sizce bu rüyanın yorumu nedirr?

-Rüyada hatırlanmayan rüya görmek abuk subuk bir şekilde rüya tabir ettirmeye kalkıp fena halde can sıkmaya ve rüyayı tabir eden kişinin ''Saçmalama!''demesine delalettir.

........................................

-Değerli Rivayet hanım.Ben rüyamda Kuala Lumpur daymışım.Ve karşıdan ev sahibim geliyor.Ama ev sahibimde Bruce Lee haa.
    Sonra bana eliyle ''gel gel''yapıyor.Ben var gücümle kaçmaya başlıyorum,ama yer ayağımın altında bir halı gibi
    toplanıyor.Ve aniden önüme Mazhar Fuat Özkan tekme ararakçıkıyor,dördümüz beraber ip atlamaya başlıyoruz.O esnada bir çığlık du
    yuyorum.Geri dönüp baktığımda ev sahibim Bruce Lee nin havadan bana doğru uçan tekme atarak geldiğini görüyorum.Sonra kan ter
    içinde uyanıyorum.Sizce bu rüyanın anlamı nedir?

-Rüyada Kuala Lumpur görmek Mazhar Fuat Özkanın konserine gideceğinize ve konser sırasında lömbür diyesahneye atlayacağınıza
    delalet eder.Rüyada Bruce Lee görmek ise ev sahibinizin size karşı muhabbetinin azami derecede artacağını(!)ve sevinçten havalara uçacağınızı gösterir!Koştuğunuz yolun halı gibi ayaklarınızın altında toparlanması,ev sahibinizin teşvikiyle(!)pılınızı
    pırtınızı toplayıp mekan değiştireceğinize işarettir.Var gücünüzle koşmanıza gelince,yatarken daha sıkı örtünmeniz gerektiğine
    delalet eder.

........................................

-Sevgili rivayet abla.Dün gece rüyamda hayrolsun,daha önce hiç tanımadığım birini gördüm.Acaba bu hayra alamet mi?Uyanıkken görmediğimkişiyi rüyamda nasıl görebiliyorum,eğer tanıyorsam rüyamda neden tanımıyorum?Haa önceden tanıyıp da unuttuysam neden şu an tanımadığım biri tutupta rüyama girdi?Madem girdi neden kendini bana tanıtmadı da kendisini böyle tanımadığımı düşündürtüyor?Bu rüya ne demek oluyo?.

-Öncelikle bu rüyayı size ben göstertmedim.Çıkışır gibi anlatmanıza hiç mi hiç lüzum yok sayın rüya sahibi.Aslında rüyanız yorumsuzdur
    ama maksat uykunuz alışsın diye sizin için naçizane bir yorum yapmaya çalışayım.Yatmadan evvel yemek yememenize,illaki yiyorsanız bundan
    böyle daha hafif yemeniz gerektiğine,aksi takdirde abuk subuk rüyalar göreceğinize delalet eder.

..........................................

-Sayın Rivayet Hanım Abla.Evvelsi gece değil ondan bir önceki gece rüyamda öyle bir rüya gördüm ki uyanmak istemedim.Sabahmış tamammı,üzerimde smokin evden çıkıyorum ve bahçe kapısından biri bana''Hey Corç!buraya bak''diye sesleniyor.Adım Hayrettin ve ben,kim bu bana Corç diyen gibisinden hayret şey edip kapıya doğru bakıyorum.Birde ne göreyim kapıdaki Bil Geyts.O esnada evin önüne uçuk pembeyle kaçık mavi renginde bir limuzin yanaşıyor ve düşünebiliyormusunuz kapısını bana Bil Geyts açıyor,şöföre ''Şirkete çek''diyor.Şöför
    sürmeye başlıyor ve arabanın içine pencereden dolarlar dolmaya başlıyor.Bil,bana bakıp ''maaşını topla,uçmasın.Şimdilik bir milyon
    dolar yeter sanırım,saymadan alma sen genede.''diyor.İki yanımda bir yağ,bir de bal kasesi var ve ellerimi onların içine sokuyorum.
    Osırada havuzlu mavuzlu bir malikanenin önünde duruyoruz.Bil,bana bakıp ''Şimdilik bu kulübeyle idare et.Daha sonra Beyaz saraya
    yerleşirsin.''diyor.Nasıl mutluyum anlatamam.Limuzinin içinde sevinçten zıplıyorum.Sonra gökdelenlerin arasına giriyoruz ve yukardan,
    helikopterin içinden biri bana sesleniyor.Bir bakıyorum beni terk eden kız arkadaşım Hayriye.Bana el sallayıp,paraşütle atlayarak limuzinin
    üstüne konuyor ve ''Artık ben de seni seviyorum.''diyor.Osırada ben sevinçten oynamaya başlıyorum ve Bil Geyts'e bayılıyorum.O da alnıma hissesenedi yapıştırıyor.Nasıl uyandım diye hala kendimden nefret ediyorum.Sizce bu rüyanın anlamı nedir Rivayet abla?

-Tüm bunları sadece rüyanızda görebileceğinize delalet eder.Ayrıca önümüzdeki günlerde acıkmış tavukların darı ambarı motivasyonlarıyla
    ilgili bir seminere katılacağınıza da işarettir.
  2. Aişe-i Cül

Aişe-i Cül jimjime

:D :D :D :D Bu rüyaları yazmak hakikaten emek ister. Süper espri yetenekleri olsa gerek. Çok komik yazmışlar.

Şu dünya rüyasında, hâllerimiz hayrola… :lazy:
  3. hoskafa

hoskafa islamseli

Sayfayı Paylaş